Krátká poznámka č. 18

přidáno 13.03.2009 do kategorie µblog
SA se vyjadřuje k problematice linky Praha — Liberec. Je to moc zajímavé čtení, ať už fandíte komukoliv.

Komentáře

 
carnero
reagovat na tento komentář komentář byl přidán v neděli 15. března 2009 v 17:27

Už ten začátek se mi zdá jako čirá demagogie. Ten kdo to psal počítá s režií na běžný provoz MHD a snižuje jej o nějaký koeficient, který akceptuje vyšší vzdálenost. Ale nejsem si jistý, zda to číslo dokáže vůbec akceptovat rozdíl že MHD jezdí převážně nízkopodlažními autobusy určenými pro čistě městský provoz (tedy zastávka, 100 metrů jízdy, zastávka a tak pořád dokola) a do Prahy naopak vyjíždí dálkové autobusy s úplně jinými parametry a odlišným stylem obsluhy daného úseku. Nemluvě o tom, že pro DPML jezdí jiná firma a autobusy jsou de facto pouze provozované pod hlavičkou DPML ale náklady, servis, personalistika jdou na konto jiné společnosti. Soudě podle starých vozů VDL Bova bude asi také nízkonákladová, podobně jako Student Agency.


ELfkaM
reagovat na tento komentář komentář byl přidán v neděli 15. března 2009 v 18:03
kontakt elfkam[@:zavináč]elfkam[.:tečka]net    prezentace http://postrehy.havlas.eu

Nejmenovaný zdroj, který se v problematice dosti vyzná, mi řekl „Problém SA je v tom, že oni dělají všechno dobře.“ To myslím nepotřebuje další komentář *1*

OTOH na obranu SA třeba dodat, že co se cen týče, tak nadávky lidí jsou skutečně neopodstatněné. Určitě si sám dobře pamatuješ, jak jsme někdy v roce 2004/2005 jeli do Prahy přeplněkou Karosou ČSAD Lbc, přičemž jízdenka stála (s místenkou) nějakých 115 Kč (určitě víc, než se píše v tom SA plátku). A téhle ceně se SA nikdy ani nepřiblížila, mýtnému, DPH a dalším jevům navzdory. (Ovšem cenu pohonných hmot bych zase třeba nejmenoval, ani loni nebyly zdaleka tak drahé, jako před nějakými třemi, čtyřmi lety).


carnero
reagovat na tento komentář komentář byl přidán v neděli 15. března 2009 v 20:59

Reakce na ELfkaM @ 15.03.2009:

Dělají všechno tak, že to má dobré výsledky. Bohužel cesta, jak toho dosahují je zpravidla dost podivná. Občas jen nezvyklá, občas dost nechutná. I v tomto případě – výsledkem je, že umlčí hlasy (remcající naprosto nemístně) ale pomocí argumentů které často nemají vůbec žádnou logiku.


Nový komentář

 
Gravatar - náhled
« nick
« osobní web
« kontakt
« gravatar
zapamatovat osobní údaje
« nevyplňujte, pokud jste člověk!
« příspěvek

než komentář uložíte:
» pokud už komentujete, pište slušně, česky, cesky, slovensky nebo anglicky
» do formuláře vkládejte jen osobní weby, weblogy a portfolia; firemní a výdělečné weby budou odstraněny
» odesláním komentáře souhlasíte s tím, že váš komentář může být smazán (z jakéhokoliv důvodu)


Menu