µblog aneb co mě zaujalo

14.08 V SORu lámou rekordy
12.08 Jak vznikl autobus s kontroverzním polepem ?
08.06 Někteří lidé tvrdí, že budoucnost má jedině internetová reklama. Ale zkuste zablokovat tohle …
18.03 Chcete-li zajmout kolemjdoucí/ko­lemjedoucí, není třeba CVR. Stačí mít nápad…
16.09 Galerie autobusů na Technetu :)

MAN auf Achse (fotoreportáž)

přidáno 13.06.2009 do kategorie reportáže s tagy historická vozidla, man a norimberk
komentáře: 0

Když se ve zpravodajských aktualitách začnou objevovat rok (a více) staré události, je to neklamné znamení, že přišlo léto a s ním i nefalšovaná okurková sezóna. V případě Autobusového blogu, který naštěstí nic nenutí generovat nové a nové příspěvky, když nemáme zrovna o čem psát, však vytažení rok staré události není zpravodajskou křečí. Důvody návratu do loňského osmého června, kdy se v německém Norimberku odehrála akce „MAN auf Achse“, jsou prozaičtější. Loni ještě Galerie autobusů neměla žádné rozhraní, kam by se dal vložit nějaký text a zajímavé fotografie, na nichž však nejsou přímo autobusy. Proto tu v zásobě zůstaly ležet desítky fotek krásných veteránů ze zmíněné akce. Byl by přitom hřích se o ně nepodělit.

…dočíst příspěvek „MAN auf Achse (fotoreportáž)“ (příspěvek tak akorát)

Autobusem za vlakem

přidáno 12.06.2009 do kategorie reportáže s tagy autobus, mhd, terminál, vlak a žitava
komentáře: 0

Obklopena dvěma českými výběžky a kusem polského území nachází se na sever od našich hranic německá Žitava (Zittau [citau]). Na první pohled ne moc zajímavé německé město je oblíbeným cílem jak Čechů tak Poláků, neboť má velmi slušnou maloobchodní síť (s velmi slušnými cenami) a pro mnoho našich i polských obyvatel se nachází blíže než většina velkých českých i polských měst. Kromě toho je Žitava také středobodem zdejší německé lázeňsko-turistické oblasti, která (narozdíl od přeshraničních lokalit) na plno využívá krásy místní lužické přírody. Ale Žitava je zajímavá i z dopravního hlediska…

Dopravní terminál v Žitavě: Linkové i zájezdové autobusy staví přímo před budovou vlakového nádraží.
(Zprava přichází úzkokolejná trať místní lázeňské dráhy.)

…dočíst příspěvek „Autobusem za vlakem“ (stručný příspěvek)

Lešany 2009

přidáno 24.05.2009 do kategorie reportáže s tagy historická vozidla, lešany a rto klub
komentáře: 4

Již po čtrnácté proběhlo v areálu Vojenského technického muzea v Lešanech slavnostní zahájení muzejní sezóny. Již po desáté tuto akci doplnil též celostátní sraz Klubu českých historických autobusů (RTO Klub). Na výročním setkání majitelů a příznivců historických autobusů se sjelo kolem tří desítek (bohužel jsem je nějak pozapomněl spočítat) krásných vozidel, převážně typů Škoda 706 RTO ( LUX / MTZ ) a Karosa ŠL11 / ŠD11.

…dočíst příspěvek „Lešany 2009“ (příspěvek tak akorát)

Za mostem je ráj

přidáno 18.05.2009 do kategorie reportáže s tagy autobus, görlitz, mhd, tramvaj a zgorelec
komentáře: 2

V oblasti česko-německo-polského trojmezí funguje poměrně dobře spolupráce měst a obcí všech tří států v rámci takzvaného Euroregionu Nisa (oblast totiž spadá do povodí řeky Nisy; v německu Lužické Nisy — Lausitzer Neisse). Je paradoxem, možná až historickou ironií, že tato spolupráce probíhá pod heslem „Nisa — řeka, která nás spojuje“, přičemž právě řeka Nisa je naopak dokonalým rozdělovníkem území. Po druhé světové válce byly totiž původní tradiční německé oblasti (tzv. Prusko) odtrženy a přiřknuty Polsku, přičemž hranicí byla stanovena právě řeka Nisa (dále na sever pak řeka Odra). To mělo za následek mimo jiné rozpůlení několika obcí. Největší obětí tohoto dělení se stalo město Görlitz. Historické centrum na západním břehu Nisy zůstalo německým (dnes jde o město s cca 57 000 obyvatel), zatímco z východního předměstí vznikl polský Zgorzelec (česky Zhořelec, cca 33 000 obyvatel).

Klasická polská popelnice — Autosan H9–21.

…dočíst příspěvek „Za mostem je ráj“ (dlouhý příspěvek)

Neznáte ho?

přidáno 01.05.2009 do kategorie ostatní s tagy neznámé, rarita a zahraniční
komentáře: 5

Zařazování snímků do Galerie autobusů bývá nezřídka velmi zdlouhavá a piplavá práce. Samozřejmě každý nový typ (nového výrobce) zařazujeme raději než vozidla, k nimž je zveřejněno již mnoho fotek. Na druhou stranu tito „nováčci“ obvykle stojí hodně úsilí, než člověk dohledá, co přesně za typ fotograf zachytil. Celý proces navíc často komplikuje fakt, že výrobci sami mají ve značení jednotlivých typů (lidově řečeno) guláš. V ještě horším případě název typu ani nemusí existovat. Přestože se toto úsilí většinou daří dovádět do zdárného konce, máme v zásobě již několik desítek fotografií neidentifikovaných autobusů. V tomto článku vám představíme deset z nich. Pokud budete náhodou schopni alespoň některý z nich identifikovat, oceníme, když nám své náměty napíšete do diskuze pod článkem nebo na e-mail

Všechno je jinak: Pan Zdeněk Vyskočil správně poznal v tomto voze autobus na podvozku GAZ 53. Nakonec však ještě jedna změna: Podvozek GAZ 53 sice sedí, ale jde o autobus KaVZ 3270.

…dočíst příspěvek „Neznáte ho?“ (příspěvek tak akorát)

Neobvyklé stroje u nás (III)

přidáno 28.04.2009 do kategorie zajímavosti s tagy citelis, děčín, irisbus, le, line a mhd
komentáře: 4

V předchozích příspěvcích na téma ‚rarity u našich dopravců‘ jsme si představili stroje, u nichž se i náhodný (problematiky neznalý) pozorovatel pozastaví. Už na první pohled jsou totiž „nějaké divné“, neobvyklé. Ale existují i rarity, jež mnohdy neodhalí ani člověk v oboru znalý. S podobnou perličkou se můžete potkat v severočeském Děčíně.

Bezpečné poznávací znamení Citelisu Line jsou (pouhé) dvoje dveře.

…dočíst příspěvek „Neobvyklé stroje u nás (III)“ (stručný příspěvek)

Stinné stránky nízkých podlah

přidáno 10.04.2009 do kategorie z provozu s tagy le, lf, low-entry, low-floor a nevýhody
komentáře: 8

Nízkopodlažní autobusy již okupují podstatnou část městských spojů a začínají pronikat i na linky příměstské, či dokonce meziměstské. Jedná se o jev jednoznačně pozitivní. Ocení jej nejen vozíčkáři a maminky s kočárky, ale prakticky kdokoliv, jehož pohybová soustava není zrovna úplně v pořádku (ať už jde o problém neřešitelný nebo třeba jen přechodný). I zdraví lidé by však měli nízkopodlažní autobus ocenit, je totiž daleko bezpečnější: Jednak nízko položené těžiště vozidla zaručuje lepší stabilitu, jednak je karosérie těchto strojů daleko tužší než v případě autobusů klasických. Jenže všechno má i stinné stránky…

Vozidla s nízkou podlahou mají níže položeno těžiště a tedy i lepší jízdní vlastnosti.

…dočíst příspěvek „Stinné stránky nízkých podlah“ (dlouhý příspěvek)

MHD v Ústí nad Labem

přidáno 04.04.2009 do kategorie reportáže s tagy internet, mhd, trolejbus a ústí nad labem
komentáře: 4

Severočeské Ústí nad Labem zná většina lidí spíše v negativních souvislostech — vleklé problémy s chemičkou Setuza (stojí uvnitř města), problémy s nepřizpůsobivými občany, jež vyvrcholily stavbou zdi v Matiční ulici, povodně, které pravidelně zaplavují nízko položené oblasti města (o stoleté vodě z nedávné doby ani nemluvě), či třeba i boj místního meziměstského autobusového dopravce s krajským úřadem. To jsou navíc jen některé z mediálních kauz, jež „proslavily“ toto bezmála stotisícové město v uplynulých letech. Nás však nezajímají problémy Ústí samého (byť jich je ještě více), ale podíváme se na neméně zajímavou ústeckou městskou dopravu. Kromě autobusů totiž v Ústí potkáte i vozy s tykadly…

To nejmodernější, co můžete v Ústí nad Labem vidět, je Škoda 25Tr.

…dočíst příspěvek „MHD v Ústí nad Labem“ (skoro román)

Hořký konec

přidáno 24.03.2009 do kategorie z provozu s tagy brno, citybus, oheň a požár
komentáře: 0

Jen málo autobusů má to štěstí, že po (zpravidla velmi namáhavém) „profesionálním životě“ zůstanou v rukou nadšenců, kteří jim dají nový kabát a nastartují tak jejich nový „život muzejní“. Právě naopak mnoho autobusů „padne“ při výkonu služby daleko dříve, než by bylo vhodné (a zejména daleko dříve než by jejich majitel chtěl). Možná to pro mnohé bude poměrně překvapivá informace, ale jednou z relativně častých příčin podobných předčasných konců jsou požáry.

…dočíst příspěvek „Hořký konec“ (stručný příspěvek)


první stránka  1 2 předchozí stránka stránka 3 z 4 následující stránka 4  poslední stránka
Menu