µblog aneb co mě zaujalo

14.08 V SORu lámou rekordy
12.08 Jak vznikl autobus s kontroverzním polepem ?
08.06 Někteří lidé tvrdí, že budoucnost má jedině internetová reklama. Ale zkuste zablokovat tohle …
18.03 Chcete-li zajmout kolemjdoucí/ko­lemjedoucí, není třeba CVR. Stačí mít nápad…
16.09 Galerie autobusů na Technetu :)

Rakovnická historie

přidáno 22.03.2009 do kategorie historie s tagy keramické závody, podnikový autobus a rakovník
komentáře: 1

Jedním z impulsů ke vzniku tohoto Autobusového blogu byl fakt, že mnozí příznivci hromadné dopravy nám často posílali fotografie s velmi pěknými komentáři. Galerie však bohužel (alespoň z tohoto úhlu pohledu) nebyla navržena ke vkládání textových informací, slouží pouze jako sbírka (kvalitních) fotografií. Nicméně bylo by škoda tyto texty zahazovat, a tak se budou objevovat právě zde, na Autobusovém blogu. Prvním z podobných příspěvků je několik vzpomínek a historických fotografií od pana Zdeňka Vyskočila, dlouholetého pracovníka Rakovnických keramických závodů v Rakovníku (po revoluci RAKO, dnes Lasselsberger)…

…dočíst příspěvek „Rakovnická historie“ (stručný příspěvek)

Neobvyklé stroje u nás (II)

přidáno 17.03.2009 do kategorie zajímavosti s tagy cng, lahti, rarita a česká lípa
komentáře: 2

Další okénko do světa rarit na českých silnicích bude alternativní, unikátní a ověnčené vavříny prvenství. Presněji řečeno nebude takový tento text, ale popisované stroje. Podíváme se totiž na první autobusy poháněné stlačeným zemním plynem (Compressed Natural Gas — CNG) na území České republiky. Už jen pojmenování těchto vozidel bude poněkud zapeklité, neboť jde o kusy stavěné několika společnostmi najednou a prakticky „na zelené louce“.

První CNG autobus v ČR — Lahti 402/CZ-B na autobusovém nádraží v Novém Boru

…dočíst příspěvek „Neobvyklé stroje u nás (II)“ (příspěvek tak akorát)

Čínské autobusy v Česku (?)

přidáno 14.03.2009 do kategorie reportáže s tagy yutong, zk6120he a čína
komentáře: 5

Český trh se pokouší dobýt první čínská automobilka. A není to žádný pozvolný vstup, neboť společnost s cizokrajným, ale dobře čitelným názvem Yutong by ráda na našich silnicích viděla své autobusy. Při slovním spojení „čínská vozidla“ se možná mnohým vybavila slova jako levné, nekvalitní a okopírované. Je tomu ale skutečně tak? Na pozvání českého zastoupení Yutongu jsme se kolegou byli podívat na nový meziměstský/zá­jezdový autobus tohoto výrobce a oveřili si, že ne všechno čínské musí být nutně špatné.

…dočíst příspěvek „Čínské autobusy v Česku (?)“ (stručný příspěvek)

MHD v Karlových Varech

přidáno 11.03.2009 do kategorie reportáže s tagy karlovy vary, mhd a nízkopodlažní
komentáře: 5

Naše nejznámější lázeňské město se mimo početné ruské komunity vyznačuje také tím, že veškerá městská doprava je zajišťována autobusy se spalovacími motory. Na první pohled se to zdá být podivné — jiná lázeňská střediska mají zpravidla k dispozici k prostředí šetrnou tramvajovou nebo trolejbusovou dopravu. Ovšem když se v Karlových Varech objevíte, pochopíte, proč tomu tak je. Město stojí na strmých svazích, které prořízla do krajiny řeka Teplá, a není divu, že toto místo bylo díky bájnému jelenu objeveno až za Karla IV. Jen šílenec by se po těchto svazích spouštěl dolů pro nic za nic.

V Karlových Varech potkáte mimo jiné staré, naftové, ale nízkopodlažní Ikarusy 412.

…dočíst příspěvek „MHD v Karlových Varech“ (dlouhý příspěvek)

On-line bus

přidáno 08.03.2009 do kategorie zajímavosti s tagy gigabus, internet, meister, on-line a setra
komentáře: 3

Na letošním veletrhu informačních technologií CeBIT (pořádaném v německém Hannoveru) byla k vidění zajímavá kombinace autobusu a počítače. Pod jménem Gigabus tam představovala společnost Meister dvoupatrovou Setru S431DT našlapanou až po strop výpočetní technikou. Výrobce v propagačních materiálech uvádí, že jde o „mobilní konfereční místnost“. Ponechme stranou, nakolik je podobný projekt skutečně praktický, a podívejme se na něj podrobněji. Když nic jiného, tak je totiž rozhodně zajímavý.

…dočíst příspěvek „On-line bus“ (velmi stručný příspěvek)

Neobvyklé stroje u nás (I)

přidáno 24.02.2009 do kategorie zajímavosti s tagy alexander, autobus a rarita
komentáře: 0

Na českých silnicích se prohání celá řada autobusů a trolejbusů, které rozhodně nepatří k běžnému vozovému parku. A nezřídka to jsou vyslovené rarity. Některé z nich upoutají na první pohled, jiné úspěšně unikají pozornosti laické a mnohdy i odborné veřejnosti. Tímto článkem tedy zahajujeme volně navazující seriál, jež přinese (alespoň nějaké) informace o těchto zajímavých strojích.

…dočíst příspěvek „Neobvyklé stroje u nás (I)“ (velmi stručný příspěvek)

Trolejbusy v Evropě

přidáno 23.02.2009 do kategorie zajímavosti s tagy evropa, mhd a trolejbus
komentáře: 0

V Evropě existuje 160 měst s trolejbusovým provozem, tedy v průměru 3,74 trolejbusových provozů na každý stát (nepočítáme-li Rusko, Kazachstán a Turecko, které mají většinu svého území v Asii). Možná stačilo by stačilo takto suché konstatování do mikroblogu. Jenže průměr je hodnota, která nevypovídá naprosto o ničem, přestože se s ním kdejaký „odborník“ ohání při lecjaké příležitosti. Smysluplnější rozebrání situace vyžaduje o trochu více textu, nicméně dozvíte se daleko víc daleko zajímavějších fak­tů.

…dočíst příspěvek „Trolejbusy v Evropě“ (příspěvek tak akorát)

Internet v autobuse

přidáno 12.02.2009 do kategorie z provozu s tagy internet a čsad semily
komentáře: 3

V minulém týdnu se na lince, kterou jezdím do Prahy do práce, objevily na autobusech samolepky „internet zdarma“. ČSAD Semily tak splnily již dříve avizované a připravily svým zákazníkům dotek budoucnosti. V autobuse se můžete zdarma připojit k internetu a během cesty třeba surfovat.

ČSAD Semily: Internet na cestách

…dočíst příspěvek „Internet v autobuse“ (velmi stručný příspěvek)


první stránka  1 2 3 předchozí stránka stránka 4 z 4
Menu