Nadílka

přidáno 27.03.2010 do kategorie reportáže s tagy zastávky a zima
komentáře: 4

Třebaže většina z nás je ráda, že zima konečně odešla, dovolím si ještě jeden fotonávrat k (doufejme) uplynulému mrazivému období. Když byla zima v plném proudu, vyrazil jsem na tradiční každoroční focení bílé romantiky. V průběhu této výpravy jsem také mimoděk zvěčnil zákopovou variantu místních autobusových zastávek. A protože mi výsledek přišel zajímavý, urodil se nápad na fotografování ucelenějšího úseku nějaké autobusové linky. Můj výběr nakonec padl na linku 500080 (Česká Kamenice — Kamenický Šenov — Česká Lípa), která vede většinu své trasy po místních komunikacích. Tady máte deset nejlepších snímků, které v rámci této výpravy vznikly…

Protože úsek linky z České Kamenice do Kamenického Šenova vede po „jednotřídce“, začal jsem až za Kamenickým Šenovem. A vyplatilo se — hned první ze zastávek v Novém Oldřichově vypadala zajímavě.

…dočíst příspěvek „Nadílka“ (stručný příspěvek)

Jezevčíci pro Teplice

přidáno 10.01.2010 do kategorie reportáže s tagy mhd, solaris, teplice, trolejbus a škoda
komentáře: 1

Poslední listopadový den právě uplynulého roku se v areálu teplické trolejbusové vozovny představily nové přírůstky do vozového parku tamního městského dopravce Veolia Transport Teplice (dříve Dopravní podnik města Teplice). Pět nových vozů „s tykadly“, jimiž severočeské lázeňské město inovovalo svůj vozový park, je zajímavých hned z několika hledisek.

Pět nových „dárečků“ před trolejbusovou vozovnou v Teplicích.

…dočíst příspěvek „Jezevčíci pro Teplice“ (příspěvek tak akorát)

Autobusové nádraží Mladá Boleslav

přidáno 08.10.2009 do kategorie reportáže s tagy autobus, mladá boleslav a nádraží
komentáře: 1

Autobusová nádraží ve většině měst jsou spíš pomníky před dvaceti lety ukončeného režimu než důstojné terminály moderní dopravy. Paradoxně čím větší město, tím zpravidla horší „autobusák“. Menší města a obce již nezřídka nějaké ty prostředky na opravu vyhradily, takže unifikované kovové (kovovo-skleněné) orezlé boudy nahradily často skvěle vypadající a obvykle i unikátně řešené zastávky. Ale větší města asi mají své priority jinde než ve veřejné dopravě, tím méně v jejích zastávkách a stanicích. Jednou z mála výjimek je středočeská Mladá Boleslav, kde byste marně hledali klasickou špinavou změť ocelových profilů a trubek. Zdejší autobusové nádraží odpovídá 21. století.

Autobusové nádraží, zábavně-obchodní centrum a zastávka vlaku v jednom komplexu. Vítejte v Mladé Boleslavi.

…dočíst příspěvek „Autobusové nádraží Mladá Boleslav“ (stručný příspěvek)

Propagace(?) hromadné dopravy

přidáno 21.09.2009 do kategorie reportáže s tagy historická vozidla, idol, mhd a česká lípa
komentáře: 6

V České Lípě se právě uplynulou sobotu (tj. 19. září 2009) konala zajímavá akce na podporu veřejné dopravy. Do severních Čech zavítala necelá desítka nádherně zrekonstruovaných historických autobusů a kromě obdivování lesku jejich laku ve svitu příjemného pozdně letního sluníčka se člověk jimi mohl po okružních trasách městem také projet. Mimo to jezdila celý den po České Lípě zdarma i pravidelná MHD, takže příznivci autobusů si mohli přijít skutečně na své…

Škoda 706 RO v blízkosti kulturního domu Crystal.

…dočíst příspěvek „Propagace(?) hromadné dopravy“ (stručný příspěvek)

Trolejbusy v Salzburgu

přidáno 29.07.2009 do kategorie reportáže s tagy mhd, salzburg a trolejbus
komentáře: 2

Trolejbusová doprava se v (bývalé) západní Evropě nevyskytuje zrovna hojně (viz článek Trolejbusy v Evropě), některé provozy byly dokonce v nedávné době zrušeny. Jinými slovy potkat v této části světa autobus s „tykadly“ není zrovna lehké. Ke světlým výjimkám patří v tomto ohledu nádherné rakouské město Salzburg, jež „civilistovi“ bude známé spíš skrze postavu geniálního hudebního skladatele W.A.Mozarta. Ale i z hlediska městské dopravy stojí Salzburg za zmínku.

Van Hool AG300T. Za pozornost stojí též několikanásobné křížení trolejí.

…dočíst příspěvek „Trolejbusy v Salzburgu“ (dlouhý příspěvek)

Trolejbusy v Pardubicích

přidáno 23.07.2009 do kategorie reportáže s tagy mhd, nízkopodlažní, pardubice a trolejbus
komentáře: 9

Dvě velká sousedící východočeská města — Hradec Králové a Pardubice — mají páteřní linky své městské dopravy zajišťované trolejbusy. Pár kilometrů od sebe tu tedy můžete vidět dva ze třinácti trolejbusových provozů v Česku. Královské město Hradec ponechejme však tentokrát stranou, na malou dopravní exkurzi vás zvu do města perníku…

Modernizovaná verze klasické Škody 14Tr.

…dočíst příspěvek „Trolejbusy v Pardubicích“ (dlouhý příspěvek)

MAN auf Achse (fotoreportáž)

přidáno 13.06.2009 do kategorie reportáže s tagy historická vozidla, man a norimberk
komentáře: 0

Když se ve zpravodajských aktualitách začnou objevovat rok (a více) staré události, je to neklamné znamení, že přišlo léto a s ním i nefalšovaná okurková sezóna. V případě Autobusového blogu, který naštěstí nic nenutí generovat nové a nové příspěvky, když nemáme zrovna o čem psát, však vytažení rok staré události není zpravodajskou křečí. Důvody návratu do loňského osmého června, kdy se v německém Norimberku odehrála akce „MAN auf Achse“, jsou prozaičtější. Loni ještě Galerie autobusů neměla žádné rozhraní, kam by se dal vložit nějaký text a zajímavé fotografie, na nichž však nejsou přímo autobusy. Proto tu v zásobě zůstaly ležet desítky fotek krásných veteránů ze zmíněné akce. Byl by přitom hřích se o ně nepodělit.

…dočíst příspěvek „MAN auf Achse (fotoreportáž)“ (příspěvek tak akorát)

Autobusem za vlakem

přidáno 12.06.2009 do kategorie reportáže s tagy autobus, mhd, terminál, vlak a žitava
komentáře: 0

Obklopena dvěma českými výběžky a kusem polského území nachází se na sever od našich hranic německá Žitava (Zittau [citau]). Na první pohled ne moc zajímavé německé město je oblíbeným cílem jak Čechů tak Poláků, neboť má velmi slušnou maloobchodní síť (s velmi slušnými cenami) a pro mnoho našich i polských obyvatel se nachází blíže než většina velkých českých i polských měst. Kromě toho je Žitava také středobodem zdejší německé lázeňsko-turistické oblasti, která (narozdíl od přeshraničních lokalit) na plno využívá krásy místní lužické přírody. Ale Žitava je zajímavá i z dopravního hlediska…

Dopravní terminál v Žitavě: Linkové i zájezdové autobusy staví přímo před budovou vlakového nádraží.
(Zprava přichází úzkokolejná trať místní lázeňské dráhy.)

…dočíst příspěvek „Autobusem za vlakem“ (stručný příspěvek)

Lešany 2009

přidáno 24.05.2009 do kategorie reportáže s tagy historická vozidla, lešany a rto klub
komentáře: 4

Již po čtrnácté proběhlo v areálu Vojenského technického muzea v Lešanech slavnostní zahájení muzejní sezóny. Již po desáté tuto akci doplnil též celostátní sraz Klubu českých historických autobusů (RTO Klub). Na výročním setkání majitelů a příznivců historických autobusů se sjelo kolem tří desítek (bohužel jsem je nějak pozapomněl spočítat) krásných vozidel, převážně typů Škoda 706 RTO ( LUX / MTZ ) a Karosa ŠL11 / ŠD11.

…dočíst příspěvek „Lešany 2009“ (příspěvek tak akorát)


stránka 1 z 2 následující stránka 2  poslední stránka
Menu